نسخه آزمایشی
مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی تهران ۳ > معرفی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی تهران ۳
۲۷۸ بازدید

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای تشکیل و با بکارگیری و سازمان‌دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه‌های اجرایی نسبت به برگزاری دوره‌های علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام می‌کند.

دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی- کاربردی است که زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی را برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور فراهم آورده به نحوی که دانش آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به انها محول می‌شود دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.

اهداف آموزش‌ها علمی-کاربردی

ایجاد بستر مناسب برای فعالیت همه جانبه (صنعتی، تولیدی خدماتی، دانشگاهی) در گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی کاربردی کشور

ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی آموزش‌های کاربردی در جامعه

فراهم سازی زیر بنای مناسب به منظور بکارگیری توان دانش آموختگان دوره‌های نظری در حل مسائل کاربردی

زمینه سازی زیربنای مناسب برای انتقال تکنولوژی نوین

مرکز آموزش‌‌های علمی -کاربردی جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی(تهران۳) 

با توجه به اهداف تعیین شده دانشگاه علمی کاربردی و جهاد دانشگاهی در راستای مهارت افزائی، کارآفرینی و توانمندسازی دانشجویان، جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی اقدام به تأسیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تهران ۳ در مهر ماه سال ۱۳۸۷ با سه رشته فناوری اطلاعات، نرم افزار کامپیوتر و حسابداری در مقطع کاردانی در شهر صفادشت واقع در غرب استان تهران و شهرستان ملارد نمود.

 باعث افتخار این مرکز می‌باشد که از ابتدای فعالیت با بیش از ۴۰۰۰ نفر فارغ‌التحصیل سهم کوچکی در پیشبرد علم و دانش کشور داشته است. همچنین در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی و علمی جهاد دانشگاهی طی نه سال فعالیت تعداد زیادی از دانشجویان را در رشته های فناوری اطلاعات، نرم افزار کامپیوتر، حسابداری ( گرایش های مختلف )، امور فرهنگی ، مترجمی زبان انگلیسی، حقوق ( گرایش های مختلف )، شهرسازی، معماری در مقاطع : کاردانی حرفه ای، کاردانی فنی و حرفه ای، کارشناسی حرفه ای و کارشناسی نا پیوسته در دوره های پودمانی و ترمی، آموزش و فارغ التحصیل نموده است . مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تهران۳ دارای گروه های مستقل تحصیلی از جمله گروه کامپیوتر، امور فرهنگی، حسابداری، حقوق، مدیریت کسب و کار، زبان انگلیسی، معماری و حقوق می باشد. ساختمان شماره ۲ مرکز واقع در یوسف آباد قوام میباشد و تاکنون در هر ترم تحصیلی بیش از ۱۱۰ مدرس به صورت حق التدریس با این مرکز همکاری داشته اند.

توانایی های مرکز

از جمله توانایی های این مرکز می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و به اشتراک گذاری آخرین اخبار حوزه کارآفرینی و اشتغال.
 2. برگزاری چندین دوره مهارت افزایی خلاقیت، نوآوری و طرح تجاری کسب و کار در مرکز.
 3. برگزاری هفته پژوهش در سال ۱۳۹۵ در شهرستان ملارد.( بازدید کارگروه پژوهشی شهرستان ملارد در تاریخ ۲۲/۹/۹۵  از پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی استان البرز به مناسبت هفته پژوهش صورت پذیرفت. این کارگروه شامل معاون محترم فرماندار، ریاست محترم دانشگاه آزاد واحد ملارد، دانشگاه پیام نور، دانشکده کشاورزی شهریار، دانشکده تربیت بدن امام علی (ع) و مسئولین محترم ادارات شهرستان بود که از دستاوردها و پتانسیل های پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی استان البرز بازدید کردند.دراین بازدید که به همت مرکز علمی کاربردی تهران ۳ صورت گرفت از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی استان البرز بازدید و بر لزوم خودباوری در استفاده از پژوهش و فناوری های بومی تاکید گردید.)
 4. برگزاری همایش تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان ملارد در محل فرهنگسرای شهر صفادشت
 5. شرکت در هفدهمین دوره نمایشگاه دستاوردهای پزوهشی و فناوری کل کشور با ۴ دستاورد و کسب رتبه برتر
  1. سیستم آبیاری نوبتی درختان
  2. منبع آب خودپرکن
  3. کلید نفر شمار کنترل روشنایی
  4. اسپیکر سینما خانگی مجهز به نورپردازی هماهنگ با موزیک
 6. انتخاب هر ساله ی تعدادی از دانشجویان و اساتید به عنوان پژوهشگر برتر در شهرستان ملارد

نحوه پذیرش دانشجو

پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو نوبت از سال برگزار می‌شود. نوبت اول نیمه اول سال تحصیلی است که تاریخ ثبت نام عموماً تیر ماه می‌باشد و نوبت دوم نیمه دوم سال تحصیلی است که تاریخ ثبت نام عموماً اواخر آذر ماه می‌باشد. ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org صورت می‌گیرد و نحوه پذیرش دانشجو براساس شرط معدل در مقطع تحصیلی قبلی می‌باشد.

بالا