نسخه آزمایشی
۲۱۳ بازدید

ورزش به عنوان یک پدیده اجتماعی در دنیا و از جمله در کشور ما پذیرفته شده است. امروزه ورزش به عنوان یک ابزار چند بعدی با تاثیرات گسترده جایگاه و نقش خود را در اقتصاد، سلامتی افراد، گذراندن اوقات فراغت و روابط اجتماعی متجلی ساخته است.
ورزش و فعالیت های ورزشی جزیی از فرهنگ هر ملت است. ورزش همگانی ابزاری برای سلامتی، نشاط، رشد ظرفیت های اخلاقی و رفتارهای اجتماعی و عاطفی است. توسعه و تعمیم ورزش و پرورش نیروی های بدنی و تقویت روحیه سالم افراد در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت به خصوص مربیان نسل جوان، صرفاً از طریق مشارکت، مثبت و کارساز خواهد بود.

با توجه به ضرورت فعالیت های جسمانی و توسعه ورزش های همگانی و تفریحی و نظر به سیاست های دانشگاه مبنی بر اولویت ورزش های همگانی به منظور گسترش ورزش دانشگاهی و جذب بیشتر دانشگاهیان به ویژه دانشجویان به فعالیت های ورزشی و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد اهمیت ورزش همگانی، این معاونت اقدام به تدوین دستورالعمل برگزاری جشنواره ورزش های همگانی نموده که در جهت یکسان سازی در تمامی واحدهای استانی مراکز و موسسات آموزش علمی کاربردی سراسر کشور لازمالاجرا می باشد. امید است با همکاری کلیه اقشار دانشگاهی در برنامه ریزی و اجرای رویدادهای همگانی در آینده ای نزدیک اقدامات موثرتری صورت پذیرد.

اهداف
– بهبود نگرش دانشگاهیان نسبت به نقش ورزش در سلامت جسمانی و روانی افراد
– نهادینه سازی فرهنگ ورزش های همگانی و تفریحی از طرف دانشگاهیان در سطح جامعه
– توسعه و گسترش ورزش های همگانی در بین دانشگاهیان
– غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان
– ایجاد خاطرات به یادماندنی در یک زندگی اردویی و ورزشی
– ایجاد شادابی و شور و نشاط در دانشجویان دانشگاه
– راه اندازی رشته های جدید در بخش ورزش های همگانی
– تقویت روحیه مشارکت و زندگی اجتماعی
– توجه به ورزش های بومی و محلی و تلاش در نهادینه سازی آن ها

 

ارسال دیدگاه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

بالا